Sıkça Sorulan Sorular

Neden Yeşilköy Spor merkezi?

-Yeşilköy Spor Merkezi 2004 yılından beri hizmet veren kendini kanıtlamış bir fitness merkezidir

-Yeşilköy Spor Merkezi açıldığı günden bu yana binlerce üyeye hizmet vermiştir. Üyelerimizin isteklerine en iyi şekilde cevap verilmeye çalışılmaktadır
-En önemli özelliği, manzarası ve üst katta yer alması nedeniyle günışığında spor yapma imkanınız olmasıdır . Bodrum kat spor salonlarına göre havalandırma, manzara ve oksijen miktarı bakımından benzersizdir
-Fitness alanı, ekipmanlar ve lokasyon bakımından çok uygundur
-Her üyeye düzenli olarak çalışma programları hazırlanır ve detaylı vücut analizi yapılır
-Eğitmenleri üniversite öğrencisi ya da mezunudur.
-Üyelik fiyatları mevcut koşullar dahilinde en uygun şekilde belirlenmektedir

Yaptığınız vücut analizi neye yarar?

Vücut analizi, vücudunuzdaki yağ oranı, kas oranı, metabolizma hızı, metabolizma yaşı, sıvı ve mineral değerleri gibi birçok faktörün değerlendirilmesine olanak sağlar. Bu sayede beslenmenizde ve yapacağınız sporda nasıl hareket edilmesi gerektiği ortaya çıkar. Vücut analizi her üyemize ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Power Plate nasıl bir çalışmadır?

Power plate 3 yönlü vibrasyon teknolojisi denilen bir sistemle çalışır.  Her çalışmanızda eğitmenimiz yanınızda bulunarak hangi hareketi yapacağınızı belirler ve cihaz sürelerini ve yoğunluğunu ayarlar.

Power plate çalışması haftada 3 gün uygulanır. İsteğe bağlı olarak çalışma öncesi ve sonrası koşu bandı ve bisikletleri kullanabilirsiniz. Çalışma öncesi uygulanan cardio yapılması power plate çalışmasının verimini arttırmaktadır. Ortalama power plate çalışması 15-20 dakika  sürer.

18 yaşından küçükler fitness yapabilir mi?

Evet. Ancak 18 yaş altı kişilerin iskelet gelişimi devam ettiği için yaşlarına uygun, gelişimlerini engellemeyecek tam tersine faydası olacak hareketler uygulanmalıdır. Böyle bir çalışma onların gelecek spor yaşamına bir altyapı çalışması şeklinde olup, yaşamları boyunca faydasını görecekleri şüphesizdir. 18 yaş altında kişilerin salonumuzda spor yapabilmesi için velilerinin imzalı onayı ve iletişim bilgileri gerekmektedir.

Kaç ayda istediğim kiloya ulaşırım?

Bu konu sizin azminize, beslenme şeklinize, vücut yapınıza, yaşam tarzınıza ve daha birçok faktöre göre değişir. Hiçbir spor eğitmeninin şukadar zamanda şukadar kilo verirsin demesi doğru değildir. İnsan vücudundaki değişiklikler çok fazla etkene bağlıdır ve kişilerdeki bu etkenlerin sonuçlarının hepsinin bilinmesi mümkün değildir. Özellikle spora yeni başlayanların yapısı bilinmeden bu konuda yorum yapmak yanlış olur.

Bunların yanında dünya sağlık örgütü tarafından yapılan açıklamada aylık ideal kilo verme miktarı 2.5kg olarak açıklanmıştır.

Fitness yapmak istiyorum ama o resimlerdeki adamlar gibi iri olmak istemiyorum

Öncelikle o kişiler bu sporu meslek olarak yapmaktadır. Amaçları o hale gelmek olduğu için öyle bir vücut yapısındadırlar.

Bu sporu hobi olarak yapan insanlar istese de bukadar yoğun ve sık çalışmaları uygulayamazlar. Aynı zamanda o kişilerin beslenme , besin takviyesi ve dinlenmeleri dahi belli bir amaca göre belirlenmiştir.

Kısaca merak etmeyin burda yaptığınız spor siz istemedikçe sizi çok irileştirmez

Sporu bıraktıktan sonra sarkma, şişmanlama olur mu?

Spor yapan kişiler,  yapmayanlara göre daha fazla enerji harcarlar dolayısıyla kilo alma durumu spor nedeniyle değil beslenme ile olur. Spor yapan insanlar spor yaparken daha rahat yemek yerler çünkü o enerjiyi harcadıklarını bilirler. Eğer sporu bırakıp da aynı şekilde yemeye devam ederlerse kilo alabilirler. Dolayısıyla kilo almanın sebebi o kişinin önceden spor yapmış olması değil,  değişen spor alışkanlığıyla birlikte beslenme alışkanlığını değiştirmemiş olması hatta daha kötü beslenme alışkanlıkları kazanmış olmasıdır.

Sporun etkilerini hissediyorum ama karın kaslarım nezaman şekle girecek?

Karın kası (abdominal kaslar) yapısı itibari ile çapraz örgü olarak anlatılabilecek derin ve kuvvetli,dirençli kaslardır. Bir kemik üzerinde durmadan duvar şeklinde iç organları korumakla görevlidirler. Yapısı itibari ile zor şekle giren kaslardır,düzenli antrenmanlarla diğer kaslardan daha uzun sürede forma girdikleri bilinmelidir.

Yorum Yap

*